اپل بلندگوی خراب آیفون 12 و 12 پرو را به صورت رایگان تعمیر می کند

admin سه شنبه 2 آذر 1400 - 20:12
اپل بلندگوی خراب آیفون 12 و 12 پرو را به صورت رایگان تعمیر می کند
اپل می گوید مدل های آیفون 12 و 12 پرو را که بلندگوی آن ها دچار مشکل شده، به صورت رایگان تعمیر می کند. این برنامه جدید دستگاه هایی را تحت پوشش قرار می دهد که در حین تماس صدا ندارند و در بازه زمانی اکتبر 2020 تا آوریل 2021 تولید شده اند.

اپل بلندگوی خراب آیفون 12 و 12 پرو را به صورت رایگان تعمیر می کند

اپل در اطلاعیه جدیدی گفته اگر بلندگوی آیفون 12 و 12 پرو کاربران خراب شده و تاریخ ساخت موبایل آن ها مربوط به بازه زمانی اکتبر 2020 تا آوریل 2021 است، این شرکت به شکل رایگان دستگاه آن ها را تعمیر می کند. برنامه تعمیر آیفون پوشش جهانی دارد اما اپل متذکر شده که ممکن است تعمیر دستگاه ها را به کشور محل خرید آن ها محدود کند. 

سری آیفون 12 سپتامبر پارسال معرفی شد و حالا به دلیل مشکل عجیب بلندگوی خود تحت پشتیبانی خدمات تعمیر اپل قرار گرفته است. البته این برنامه فقط آیفون 12 و 12 پرو را پوشش می دهد و شامل آیفون 12 مینی و آیفون 12 پرومکس نمی شود. افزون بر این، اپل اعلام کرده که برنامه تعمیر آن ها زمان گارانتی آیفون 12 و 12 پرو را افزایش نمی دهد. 

این اطلاعیه در شرایطی منتشر می شود که اپل چند روز پیش از برنامه ای برای تعمیر آیفون توسط خود کاربران رونمایی کرد. این شرکت گفت از طریق برنامه  Self Service Repair ابزار ها، قطعات و راهنماهایی لازم برای تعمیر محصولات خود را در اختیار کاربران قرار می دهد تا افراد به صورت شخصی بتوانند دستگاه هایشان را تعمیر کند. 

این پروژه از ابتدای سال 2022 برای آیفون 12 و 13 در دسترس قرار می گیرد اما وعده داده شده که ابزار های لازم به زودی برای مک های M1 هم عرضه شود. اپل در گذشته سخت گیری های شدیدی را در زمینه تعمیر محصولات خود اعمال می کرد اما به نظر می رسد که بالاخره استراتژی خود را تغییر داده و با یک تصمیم جدید به دنبال افزایش حق تعمیر برای کاربران است. هرچند یک نظرسنجی نشان داده که این برنامه ممکن است توسط عده بسیار کمی از کاربران استفاده شود.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.