اپل احتمالا در پی عرضه مک بوک با بدنه مشکی مات است

admin دوشنبه 17 آذر 1399 - 11:34
اپل احتمالا در پی عرضه مک بوک با بدنه مشکی مات است

مک بوک اپل با بدنه مشکی مات

پتنت جدید اپل نشان میدهد که این شرکت به فکر استفاده از پوشش مشکی مات با قابلیت جذب نور بسیار بالا در بدنه طیف متنوعی از محصولات خود از جمله آیفون، آیپد، اپل واچ و مک بوک است.

اپل پتنتی با عنوان «قسمت یونیزه شده با ظاهر مشکی مات» در اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا ثبت کرد که خصوصیات یک پوشش جدید و فرآیندهای تولید آن را توضیح میدهد. در این پتنت اشاره شده که پوشش مورد بحث با آلیاژهای فلزی و فلزاتی همچون آلومینیوم، تیتانیوم و فولاد قابل استفاده خواهد بود.

طبق اطلاعات درج شده در این پتنت، اپل میخواهد از یک ماده مخصوص و کاملا مشکی استفاده کند که قابلیت جذب «تقریبا تمام نور مرئی» را خواهد داشت. بنابراین این ماده از لحاظ خصوصیات تا حدی شبیه ماده «وانتابلک» خواهد بود که از آن به عنوان سیاه ترین ماده جهان یاد میشود و قابلیت جذب 99.965 درصد از ذرات نور را دارد.

دستیابی به رنگ مشکی واقعی در محصولات مصرفی بسیار مشکل است، اما اپل میخواهد با استفاده از یک فرآیند مخصوص دسیابی به رنگ مشکی واقعی در موادی مثل آلومینیوم را امکان پذیر کند. در این فرآیند مساحت فلز با قرار دادن منفذهایی بر سطح آن افزایش پیدا میکند. با این کار لایه یونیزه شده توانایی جذب درصد بیشتری از نور را پیدا میکند چرا که ذرات نور درون منفذها به دام می افتند، در نتیجه دستیابی به یک پوشش مشکی مات واقعی امکان پذیر خواهد شد.

اپل احتمالا از توسعه مک بوک با بدنه مشکی مات واقعی میخواهد ظاهر شدن خطوط و آسیب های ظاهری مک بوک را به حداقل برساند. این تصمیم برای تنوع بخشیدن به محصولات اپل نیز مفید خواهد بود. اپل در گذشته برخی از محصولات خود از جمله آیفون 7 را با رنگ مشکی مات روانه بازار کرده، اما هرگز یک مک بوک با بدنه مشکی مات در سبد محصولاتش نداشته است، بنابراین عرضه چنین محصولی به مذاق طرفداران لپ تاپ های اپل خوش خواهد آمد.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.