اپل نسخه جدید Safari Technology Preview را منتشر کرد

admin یکشنبه 13 تیر 1400 - 20:07
اپل نسخه جدید  Safari Technology Preview را منتشر کرد

اپل نسخه جدید Safari Technology Preview را منتشر کرد

روز گذشته اپل به روزرسانی دیگری برای Safari Technology Preview منتشر کرد که در واقع، نسخه آزمایشی مرورگر سافاری اپل برای macOS و با هدف توسعه دهندگان است. این یک نگاه اولیه به فناوری ها و ویژگی هایی است که شاید در نسخه های بعدی این مرورگر گنجانده شود. مرورگر آزمایشی یادشده در سال 2016 با هدف جمع آوری بازخورد از توسعه دهندگان و کاربران در مورد روند توسعه مرورگر اصلی رونمایی شد.

سافاری تکنولوژی پریویو می تواند هم زمان با مرورگر سافاری اجرا شود و در حالی که برای توسعه دهندگان طراحی شده است، برای بارگیری نیازی به حساب توسعه دهنده ندارد. غول دنیای فناوری نسخه ی 127 مرورگر یادشده را منتشر کرده است که شامل رفع اشکال و بهبود عملکرد برای زبان برنامه نویسی CSS، پیمایش، جاوا اسکریت، WebRTC، قابلیت دسترسی و رندر، WebAPI و... است.

نسخه مذکور بر اساس به‌ روزرسانی Safari 15 موجود در macOS Monterey ساخته شده و شامل چندین ویژگی جدید سافاری است. در این به‌ روزرسانی یک نوار جدید با پشتیبانی از تب‌ های گروهی برای سازماندهی بهتر تب‌ ها، همراه با پشتیبانی بهتر از افزونه‌ های سافاری وجود دارد. نوشته‌ های آنی (Live Tex) یکی دیگر از قابلیت‌ های جدید است که به کاربران امکان انتخاب و تعامل با تصاویر موجود در وب را می‌ دهد؛ اما باید به این نکته توجه داشت که برای بهره‌ گیری از آن، به مک اواس مانتری و کامپیوتر مک مجهز به پردازنده اپل سیلیکون (M1) نیاز است.

افزون بر این، این بروزرسانی از قابلیت Quick Note برای اضافه کردن پیوندها و موارد برجسته سافاری برای به خاطر سپردن اطلاعات و ایده های مهم پشتیبانی می کند. از سایر ویژگی های جدید می توان به بهبود WebGL 2 و HTML اشاره کرد.
به روزرسانی مرورگر آزمایشی سافاری برای macOS بیگ سر و مانتری از طریق مکانیسم به روزرسانی نرم افزار در بخش  System Preferrences برای افرادی که مرورگر را بارگیری کرده اند در دسترس است.
ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.