تغییر خودکار پوسته رابط کاربری در اندروید 12 با توجه به رنگ پس زمینه

admin پنجشنبه 30 اردیبهشت 1400 - 19:43
تغییر خودکار پوسته رابط کاربری در اندروید 12 با توجه به رنگ پس زمینه
یکی از قابلیت‌های بصری اندروید ۱۲ که گوگل در مراسم آی او ۲۰۲۱ از آن پرده برداشت، ویژگی تغییر خودکار پوسته رابط کاربری با توجه به تصویر پس‌زمینه است.

تغییر خودکار پوسته رابط کاربری در اندروید 12 با توجه به رنگ پس زمینه

شرکت گوگل در مراسم آی او 2021 که در شب گذشته برگزار شد از جدیدترین نسخه سیستم عامل گوشی های هوشمند، یعنی اندروید 12 رونمایی کرد. این نسخه که تغییرات بصری بسیاری را به خود دیده است دارای ویژگی جالبی تحت عنوان تغییر خودکار پوسته رابط کاربری است که سیستم با توجه به رنگ های به کار رفته در تصویر پس زمینه، نمای ظاهری کلی خود را با آن وفق می دهد. 

با انتشار نسخه آزمایشی اندروید 12، بسیاری از ویژگی هایی که در شماره ساخت های قبلی غیر قابل استفاده بودند، حالا آماده ارزشیابی توسط توسعه دهندگان و علاقه مندان هستند. این ویژگی های غیر فعال قبلا شامل گزینه هایی همچون حریم خصوصی، ویجت های تغییر یافته، بازسازی کلی ظاهر رابط کاربری برای تنظیمات سریع و غیره است. همچنین نسخه جدید اولین تغییرات ظاهری اساسی را از زمان انتشار اندروید 9 شامل می شود که از زبان طراحی جدید Material You استفاده می کند.

یکی از جالب ترین ویژگی های فلسفه طراحی جدید، قابل انطباق بودن و بهینه سازی رنگ های کلی سیستم است که با توجه به تصویر پس زمینه تغییر می کند. طبق اعلام گوگل، اندروید 12 اکنون به طور خودکار مجموعه ای از پالت های رنگی مشابه را در سراسر رابط کاربری سیستم براساس رنگ های بکار رفته در تصویر زمینه فعلی تلفن انتخاب می کند تا کاربر بتواند بیشترین تنوع رادر هنگام استفاده از گوشی هوشمند خود، تجربه کند.

گفته می شود که رنگ ها به طور یکنواخت در عناصری مانند صفحه قفل، تنظیمات سریع، صفحه اعلان ها و حتی ویجت های سازگار اعمال می شوند.
هنوز زمان دقیقی برای انتشار جهانی اندروید 12 برای دستگاه های مختلف وجود ندارد اما چیزی که مشخص است این است که اولین دریافت کننده این بروزسانی، گوشی های پیکسل شرکت گوگل خواهند بود و تا پایان سال میلادی جاری، گوشی های زیادی این نسخه را دریافت خواهند کرد.

ارسال نظر
به انگلیسی وارد شود
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.