کروم 91 دسکتاپ از کلیپ بورد پشتیبانی خواهد کرد

admin سه شنبه 7 اردیبهشت 1400 - 20:00
کروم 91 دسکتاپ از کلیپ بورد پشتیبانی خواهد کرد
گوگل گفته است مرورگر کروم  91 قرار است در دسکتاپ از میان بر صفحه کلید برای کپی و پیست پشتیبانی کند. نسخه ی اندروید کروم نیز بهبودهایی به خود خواهد دید.

گوگل به تازگی جدیدترین بتای مرورگر کروم  (Google Chrome)، یعنی نسخه ی 91 را در دسترس کاربران قرار داده است

این بتا امکان می دهد به صورت اولیه بفهمیم کروم 91 قرار است میزبان چه قابلیت های جدیدی باشد. گوگل در پستی جدید، اطلاعات متعددی درباره ی برخی از قابلیت هایی منتشر کرده است که می توانیم از کروم 91 انتظار داشته باشیم.

به گزارش MSPoweruser، در نسخه ی بتا کروم 91 امکان استفاده صفحه کلید کلیپ بورد نظیر Ctrl+C و Ctrl+V به منظور ضمیمه کردن فایل ها به ایمیل و از بین رفتن نیاز به انجام درک اند در اپ فراهم شده است. این قابلیت به صورت پیش فرض فعال نمی شود و برای استفاده از آن باید فلگی را فعال کنید. با مراجعه به آدرس chrome://flags و سپس فعال کردن فلگ Clipboard filenames، می توانید به قابلیت جدید دسترسی پیدا کنید.

زمانی که قابلیت جدید فعال باشد، می توانید از میان بر صفحه کلید آن ها به ایمیل استفاده کنید. در حال حاضر، این قابلیت در نسخه ی بتای کروم 91 برای سیستم عامل های ویندوز، مک، لینوکس، کروم OS و اندروید در دسترس است.

در نسخه بتای کروم 91 در اندروید، UX گزینه های کنترل فرم با همکری مایکروسافت بهبود پیدا کرده است. UX جدید از لمس بهتر پشتیبانی می کند و حالت تاریک بهتری دارد و از قابلیت های بیشتری بهره می برد. در تصویر بالا، می توانید مقایسه ی بین UX قدیمی و UX جدید را مشاهده کنید.
افزون براین، کروم 91 قرار است میزبان قابلیت های مفید بیشتری باشد.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.