تأیید شد: گلکسی S24 با دو پردازنده اسنپدراگون و اگزینوس عرضه می‌شود

تأیید شد: گلکسی S24 با دو پردازنده اسنپدراگون و اگزینوس عرضه می‌شود

گوشی سامسونگ سری گلکسی S23 که اوایل ۲۰۲۳ عرضه شد، از تراشه‌ی کوالکام Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy استفاده می‌کند. برخلاف سال‌های گذشته، سامسونگ در سال ۲۰۲۳ پردازنده‌ی گوشی پرچم‌دار خود را بین اسنپدراگون و اگزینوس تقسیم نکرد.

سامسونگ در سال ۲۰۲۳ پردازنده اگزینوس پرچم‌دار معرفی نکرد و تصمیم گرفت وقت خود را برای توسعه‌ی سیستم-روی-چیپ Exynos 2400 صرف کند. این پردازنده، پرچم‌دار ۲۰۲۴ سامسونگ است.

اگر هنوز شکی هم باقی مانده بود که سامسونگ در سال ۲۰۲۴ به استراتژی استفاده از دو تراشه برای گوشی‌های پرچم‌دار خود باز می‌گردد، مدیر عامل کوالکام اخیراً مهر تأییدی بر این شایعات زد.

هفته‌ی گذشته، سامسونگ اعلام کرد که تراشه‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۳ کوالکام، فناوری دوربین ISOCELL Zoom Anyplace گوشی گلکسی S24 را تغذیه خواهد کرد. با این حال، از اگزینوس ۲۴۰۰ در این‌باره یاد نشد.

کریستیانو آمون، مدیرعامل کوالکام، نه تنها تأیید کرد که پرچم‌دار آینده‌ی سامسونگ دوباره به سمت استراتژی دو تراشه خواهد رفت، بلکه اظهار داشت که پردازنده‌ی کوالکام سهم عمده را خواهد داشت.

گزارش‌های زیادی ادعا می‌کردند که گلکسی S24 اولترا صرفاً از Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy استفاده خواهد کرد، اما گلکسی S24 و گلکسی S24 پلاس، در دو مدل با تراشه‌ی اگزینوس یا اسنپدراگون عرضه خواهند شد.

پیش‌بینی می‌شود قیمت گوشی‌ سامسونگ گلکسی S24 و S24 پلاس و S24 اولترا نسبت‌به نسل فعلی تغییر نکند. بدین ترتیب این گوشی‌ها همان قیمت‌های ۷۹۹ و ۹۹۹ و ۱۱۹۹ دلاری را خواهند داشت.

چرا کوالکام یقین دارد که بیشتر سهم پردازنده‌ی گلکسی S24 را خواهد داشت؟ با نگاه به عملکرد پرچم‌دارهای گلکسی سری اس در گذشته، می‌توان نتیجه گرفت که گلکسی S24 اولتراً احتمالاً پرفروش‌ترین مدل خواهد بود و چنانچه تنها نسخه‌ای باشد که از تراشه‌ی اسنپدراگون استفاده می‌کند، فروشش تأثیر قابل‌توجهی روی سهم کوالکام خواهد گذاشت.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)