کرسیر SSD پرسرعت MP600 مبتنی بر PCIe 4.0 را معرفی کرد.

admin چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 12:21
کرسیر SSD پرسرعت MP600 مبتنی بر PCIe 4.0 را معرفی کرد.
کرسیر SSD پرسرعت MP600 مبتنی بر PCIe 4.0 را معرفی کرد.

کرسیر حافظه‌های SSD پرسرعت MP600 خود را معرفی کرد. این حافظه‌ها با استفاده از قابلیتPCIe4.0  توانسته‌اند به سرعت ۴.۹۵ گیگابایت‌ برثانیه دست یابند.

در رویداد کامپیوتکس ۲۰۱۹، کورسیر (Corsair) حافظه‌های SSD پرسرعت MP600 مبتنی‌بر PCIe 4.0  خود را با نام سری Force معرفی کرد. این کار هم ‌زمان با معرفی رایزن نسل سوم AMD  و مادربوردهای X570 در همین رویداد انجام شد. درصورت سازگاری درایورهای جدید با سیستم PCIe 4.0، سرعت خواندن و نوشتن متوالی در آن‌ها به‌ ترتیب به ۴.۹۵۰ و ۴.۲۵۰ مگابایت‌ برثانیه خواهد رسید که تقریبا ۱۰ برابر عملکرد متوالی حافظه‌های SSD ساتا (SATA) است. عملکرد مزبور مربوط ‌به استفاده از کنترلر E16  فیسان (Phison) است که اولین‌ بار درCES 2019  به ‌کار گرفته شد و در‌حال ‌حاضر، تنها کنترلرPCIe 4.0 x4  موجود در بازار است.

کرسیر این کنترلر را با نوعی از فلاش TLC به ‌کار گرفته که هنوز نام آن را فاش نکرده است؛ اما آنچه بر همگان مسلم است، آن است که کنترلرهای فیسان در‌حال‌ حاضر، تنها برای فلاش BiCS4 توشیبا بهینه ‌سازی شده است. فیسان درصدد است پشتیبانی از فلاش‌های اینتل/میکرون را نیز از ماه‌های آتی آغاز کند. برای اینکه بتوان از بیشترین کارایی این مدل از SSD بهره برد، باید آن را با رایزن‌های نسل سوم جفت کرد. خوشبختانه AMD نیز این فرصت را به مشتریان مادربوردهای قدیمی‌تر نیز داده که از قابلیت‌های PCie 4.0  بهره‌ مند شوند، مشروط به اینکه مادربوردهایشان برخی معیارهای خاص را برآورده کنند.

کرسیر توضیحات کمی درباره‌ی جزئیاتی مانند عملکرد پایدار در شرایط کاری سنگین ارائه داده است؛ اما به‌ دلیل طراحی خاص هیت‌ سینک‌هایی که در ساخت این قطعه استفاده شده، قطعا با مشکلات ناشی از حرارت اضافی مواجه نخواهد شد. جزئیات مربوط‌ به عملکرد خواندن و نوشتن تصادفی محصول نیز منتشر نشده و کورسیر می‌خواهد همه را تا زمان عرضه‌ی نهایی آن‌ها در ژوئیه‌ی ۲۰۱۹ منتظر نگه دارد. این محصول در کشورهای مختلف جهان با گارانتی پنج‌ ساله به بازار عرضه خواهد شد؛ اما هنوز قیمتی برای آن اعلام نشده است.

ارسال نظر
به انگلیسی وارد شود
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.