تعبیه باتری در بند اپل واچ؛ راه حل اپل برای افزایش شارژدهی ساعت هوشمند

admin پنجشنبه 13 آذر 1399 - 12:18
تعبیه باتری در بند اپل واچ؛ راه حل اپل برای افزایش شارژدهی ساعت هوشمند

گهگاه اخباری جدید از تلاش اپل برای ثبت اختراع ویژگی و فناوری های جدید منتشر می شود،این بار اپل با ثبت دو اختراع جدید، به دنبال افزایش ظرفیت باتری و استفاده از بند انعطاف پذیر است.


سال 2014 اپل برای اولین بار پس از مرگ استیو جابز، دسته ای جدید در محصولاتش ایجاد کرد و بعد از ماه ها گمانه زنی، در رویداد سنتی اش در ماه سپتامبر همان سال، از محصول جدیدی موسوم به اپل واچ رونمایی کرد که در حقیقت همان ساعت هوشمند اپل محسوب می شد.اپل در این ساعت از مجموعه نرم افزار و حسگرهایی استفاده کرد که باعث محبوبیت بسیار بالای آن شد و اپل واچ اکنون پرفروش ترین ساعت هوشمند بازار محسوب می شود. اپل چندی پیش ششمین نسل ساعت هوشمند فوق العاده محبوب خود را با طراحی آشنا معرفی و روانه بازار کرد.کوپرتینویی ها با حفظ المان های طراحی گذشته و اضافه کردن ویژگی های جدید، اپل واچ را به یک ابزار سلامتی محور کوچک تبدیل کرده اند.مشکل اصلی ساعت هوشمند اپل عمر باتری نه چندان بالای آن استو بدنه ی بسیار باریک اپل واچ و استفاده از موتور هپتیک، جای دادن باتری بزرگتر درون دستگاه را تقریبا غیر ممکن کرده است. اما اپل در اختراع جدیدش راه حلی برای افزایش ظرفیت باتری ارائه می  دهد که می تواند اصلی ترین نقطه ضعف اپل واچ را برطرف کرد.اپل در حال تحقیق برای بهبود عمر باتری اپل واچ از طریق افزودن باتری های کوچکی به بند ساعت و آزمایش یک بند پارچه ای با توانایی مدیریت قابلیت های مختلف ردیابی تناسب اندام است.

براساس اختراع ثبت شده، می توان با قرار دادن برخی اجزا در خارج از بدنه ی اصلی اپل واچ و استفاده از فضای خالی بند، محدودیت ظرفیت باتری را برطرف کرد. این عناصر در حال حاضر به بند ساعت اپل متصل نیستند و فقط برای اتصال دستگاه به مچ دست کاربران استفاده می شوند؛ اما اپل تصور می کند این اجزای پند پتانسیل ارائه دادن قابلیت های دیگری نیز دارند. دو اختراع جدید اپل کهروز سه شنبه در اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده ثبت شدند، اهداف اپل شامل افزایش عمر باتری و افزودن حسگرهای بیشتر را نشان می دهند.

اولین اختراع ثبت شده با عنوان «بند باتری دار ساعت» بسیار مکانیزم ساده ای دارد. درواقع این اختراع یک بند متصل به ساعت ر نشان می دهد که می تواند چندین باتری را در خود جای دهد. به باور اپل، بند می تواند حاوی چندین سلول باتری باشد که به موازات یکدیگر قرار دارند و استفاده از چندین باتری در کنار هم، باعث جلوگیری از خستگی فییکی باتری ها می شود و می تواند منعطف باشد. این بند دارای یک محفظه ی داخلی با تعدادی شکاف و پوشش خارجی برای نگه داری و محافظت از باتری ها است.هریک از باتری ها از نظر فیزیکی از بقیه جدا است که به طور بالقوه، امکان تعویض و تعمیر ساده تر آن را فراهم می کند. هریک از باتری ها از طریق پین های داخل کانکتور  به اپل واچ متصل می شود و برای شارژ مجدد، از سیم پیچی های القایی دور هر باتری استفاده می شود.همین شیوه را می توان با بند ساعت فلزی انجام داد، در این حالت خاص، باتری ها در پیوند های جداگانه ای از جنس الاستومر نگه داری و محصور می شوند.الاستومر، پلیمری با قابلیت گران روی و کشسانی زیاد است. این اختراع در 18 سپتامبر 2017 (28 شهریور 1396)به ثبت رسیده.

اپل در اختراع دوم با عنوان «اقلام مبتنی بر پارچه با نوارهای قابل انعطاف»،توضیح  می دهد چگونه می توان یک بند ساعت را از پارچه قابل انعطاف تهیه و حسگر هایی بای انجام کارهای مختلف درون آن تعبیه کرد که آسیبی به مدارها و حسگر ها وارد نشود.باتوجه به اینکه حق بهره برداری از این اختراع برای اپل واچ به ثبت رسیده است، به طور کلی برای استفاده روزی مچ دست در نظر گرفته می شود؛ اما امکان استفاده در سایر نواحی بدن را هم فراهم کند و محصولات دیگری استفاده شود.این بند از نوار حلقه ای از پارچه ی منعطف ساخته شده است و می تواند شامل رشته های رسانا و مدارهای دیگر باشد که اجازه می دهد به انواع مختلفی از حسگرها و سایر اجزاء متصل شوداین بند و اختراع می تواند شامل حسگر هایی برای بررسی بدن کاربر باشد؛ مانند حسگرهای ضربان قلب، فشارخون، تنفس، دما و سایر موارد. بند جدید با توجه به خاصیت کشسانی اش می تواند برای طیف گسترده ای از کاربران به گزینه ای ایده آل تبدیل شود و چون حسگرها را در نزدیکی سطح بدن نگه می دارد، امکان اندازه گیری دقیق تر فراهم می کند.انتظار می رود پارچه استفاده شده در این بند تا دمای نسبتا بالایی دوام بیاورد؛ در این صورت برای ذخیره سازی انرژی می توان از ابرخازن به جای باتری استفاده کرد و با استفده از رشته های رسانا در مسیر های پیچ در پیچ، حالت کشسانی را بدون آسیب رساندن به مدار ایجاد کرد.شارژر بی سیم از طریق تشکیل یک سیم پیج از رشته های رسانا درون بند انجام می شود و برای برقراری ارتباط بند با اپل واچ و سایر سخت افزارها، ممکن است از مدار ارتباطی بی سیم استفاده شود. این اختراع در 24 سپتامبر 2018(7 مهر 1397)  به ثبت رسید.

اپل به صورت هفتگی اختراعات بی شماری ثبت می کند.ثبت اختراع نشان دهنده ی موضوعات مورد علاقه تحقیق و توسعه شرکت ها است؛ اما تضمین کننده ی ارائه در محصول یا خدمات نیست.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.