پایان پشتیبانی واتساپ از آیفون های قدیمی

admin شنبه 27 شهریور 1400 - 20:00
پایان پشتیبانی واتساپ از آیفون های قدیمی
واتس اپ تاریخ قطع پشتیبانی از آیفون های قدیمی را اعلام کرده است.

پایان پشتیبانی واتساپ از آیفون های قدیمی

واتس اپ تاریخ قطع پشتیبانی از مجموعه ای از گوشی های هوشمند را در اواخر سال 2021 تعیین کرده است. این دستگاه ها از 1 نوامبر 2021 (ده آبان ماه جاری) به بعد پیام پایان سرویس دهی (end of service) را دریافت خواهند کرد.

البته، پیش از این موعد، واتس اپ مجموعه ای از الزامات دارد که در سیستم عامل اندروید نسخه 4.1 و جدیدتر باقی می مانند، مشروط بر آنکه آن دستگاه قادر به دریافت SMS یا تماس ها در طی فرآیند راستی آزمایی باشد. واتس اپ از دستگاه های وای فای پشتیبانی نمی کند.

در نوامبر 2021 واتس اپ الزام پایه خود برای اندروید را به سیستم عامل اندروید 4.0.4 یا بالاتر تغییر خواهد داد.

کسانی که یک دستگاه اندرویدی قدیمی تر دارند احتمالا یک اعلان را در اپ واتس اپ شان دریافت کرده اند. این افراد اگر بتوانند دستگاه اندرویدیشان را به اندروید 4.1 یا بالاتر آپدیت کنند به احتمال فراوان قادر به استفاده از واتس اپ در آینده خواهند بود.

این الزام واتس اپ برای آیفون ها، iOS نسخه 10 یا بالاتر است. در حال حاضر هیچ تاریخ قطع پشتیبانی برای آیفون های قدیمی وجود ندارد، اگر از تازه ترین به روزرسانی این سیستم عامل که اپل ارائه کرده است استفاده شود.

اگر شما آیفون 5 یا جدیدتر داشته باشید، قاعدتا به iOS 10 یا بالاتر و در نتیجه همچنان به واتس اپ دسترسی خواهید داشت. اگر دستگاهی داشته باشید که قدیمی تر از آیفون 5 است، به احتمال فراوان از این نظر بدشانسی خواهید آورد. 

تنها گزینه دیگر برای دستگاه های موبایل، KiaOS است. واتس اپ بر روی KiaOS  2.5.1 یا نسخه های جدیدتر آن کار می کند. این بدان معناست که باید یک JoiPhone  یا 2 JoiPhone داشته باشید- هیچ گوشی دیگری با KiaOS پشتیبانی نمی شود، به ویژه اگر از نسخه 2.5.1 یا قدیمی تر KiaOS  استفاده کند.
ارسال نظر
به انگلیسی وارد شود
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.