تماس های فیسبوک مسنجر به یک قابلیت امنیتی مهم مجهز می شود

admin دوشنبه 25 مرداد 1400 - 20:00
تماس های فیسبوک مسنجر به یک قابلیت امنیتی مهم مجهز می شود
فیسبوک برای اینکه به شما ثابت کند برنامه مسنجرش امن تر از همیشه است قصد دارد قابلیت رمز گذاری end-to-end را به تماس های آن اضافه کند.

تماس های فیسبوک مسنجر به یک قابلیت امنیتی مهم مجهز می شود

اضافه شدن قابلیت امنیتی رمزگذاری end-to-end به مسنجر فیسبوک می تواند خبری خوشحال کننده برای کاربران آن باشد. اما سوال اینجاست که آیا تا به امروز مکالمات بین کاربران در این اپلیکیشن بصورت رمزگذاری نشده انجام شده است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله. استفاده از قابلیت مورد اشاره تا به امروز فقط مختص به پیام های متنی و حالا این کمپانی در یک مصاحبه خبری اعلام کرده است که قصد دارد تا امنیت تماس های پیام رسان خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. 

فیسبوک اعلام کرده است از زمان آغاز کرونا تا به امروز بیش از 150 میلیون تماس ویدیویی در مسنجر انجام شده است. بنابراین حفظ امنیت کاربران برای ما در اولویت قرار دارد.

دیگر محصولات این شرکت نیز همچون واتساپ از ویژگی رمزگذاری end-to-end بهره می برند. در این صورت کاربران مطمئن هستند که پیام ارسالی و دریافتی آنها فقط توسط خودشان و مخاطب مورد نظر قابل رویت بوده و هیچکس دیگری امکان دسترسی به آنها ندارد

البته این شرکت پیش از این رسوایی های امنیتی زیادی را تجربه کرده است. برای مثال طی سال های گذشته اعلام شد اطلاعات میلیون ها کاربر فیسبوک توسط مدیرعامل کمپانی به فروش رسیده است. اما اضافه شدن قابلیت end-to-end می تواند خیال کاربران مسنجر را بابت تماس های خود راحت کند.

به یاد داشته باشید این ویژگی امنیتی فعلا هنوز شامل تماس های ویدیویی و صوتی گروهی نمی شود و طبق اعلام شرکت، این قابلیت فعلا در مراحل آزمایشی به سر برده اما طی هفته های آینده از طریق یک بسته بروزرسانی به مسنجر اضافه خواهد شد.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.