توقف عرضه سیستم عامل iOS 12.5 برای آیفون های قدیمی

admin چهارشنبه 1 بهمن 1399 - 19:54
توقف عرضه سیستم عامل iOS 12.5 برای آیفون های قدیمی

شرکت کوپرتینویی به سبب بروز برخی باگ های سیستمی، بروزرسانی دستگاه های قدیمی که به سیستم عامل iOS 12.5 ارتقا پیدا کرده بودند را لغو کرد.

با توجه به مشکلات به وجود آمده در بروزرسانی سیستم عامل iOS 12.5 و باگ های سیستمی موجود در این نسخه، شرکت اپل امروز تصمیم به توقف آپدیت دستگاه های قدیمی همچون آیفون، آیپاد تاچ، آی پد ها گرفت تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری کند.

این شرکت برای حل مشکلات پیش آمده در خصوص اعلانات وضعیت کرونا روی دستگاه های مذکور، هفته گذشته نسخه 12.5.1 را منتشر کرد.

با اینکه بیش از دوسال از عرضه سیستم عامل iOS 12.5 می گذرد، کمپانی اپل هنوز برای دستگاه های آیفون 5 اس و آیفون 6، بروزرسانی های امنیتی را منتشر می کند. البته این دو دستگاه قادر به دریافت آی او اس 13 و14 نیستند. از همین رو ، شرکت برای اضافه کردن اعلانات مربوط به کرونا، نسخه 12.5 را منتشر کرد. بعد از یک ماه و در یازدهم ژانویه امسال، نسخه 12.5.1 به منظور رفع برخی مشکلات امنیتی و بهبود عملکرد سیستم منتشر شد.

حال این شرکت دیگر نسخه 12 قبلی را برای دستگاه ها منتشر نخواهد کرد و کاربران نمی توانند از نسخه 12.5.1 به نسخه 12.5 عقب گرد کنند.

بازگشت به نسخه های قدیمی آی او اس برای کاربرانی که گوشی خود را جیلبریک کرده باشند یک امر عادی است.

گاهی اوقات بازگشت به نسخه های قدیمی تر باعث بهبود عملکرد دستگاه می شود. البته این امر زمانی اتفاق می افتد که کاربر با بروزرسانی به نسخه جدید با مشکلات متعددی روبرو می شود.

اگر در دستگاه خود با مشکلات جدی در نسخه 12.5.1 روبرو شده اید، چاره ای نیست جز اینکه صبور باشید تا یک بروزرسانی جدید برای شما منتشر شود. زیرا در حالت عادی، شما امکان بازگشت به نسخه 12.5 را نخواهید داشت.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.