قفل آیفون 13 با اپل واچ باز نمی شود

admin سه شنبه 6 مهر 1400 - 20:00
قفل آیفون 13 با اپل واچ باز نمی شود
کاربران اعلام کردند که قفل آیفون 13 با اپل واچ باز نمی شود. این باگی است که فقط روی جدیدترین مدل گوشی اپل دیده شده است.

باگ جدید اپل؛ 

قفل آیفون 13 با اپل واچ باز نمی شود

اپل روز یکشنبه در یادداشتی حمایتی اظهار داشت که ویژگی جذاب «باز کردن قفل آیفون با اپل واچ» برای آیفون 13 نیز قابل اجراست. این قابلیت به کاربران اجازه می دهد قفل دستگاه خود را بدون Face ID یا رمز عبور و فقط با روشن کردن اپل واچ خود باز کنند.

باز کردن قفل آیفون با اپل واچ، بیشتر برای کاربرانی است که از ماسک یا عینک آفتابی استفاده می کنند و آیفون نمی تواند چهره آنها را تشخیص دهد. 

برخی از کاربران iPhone 13s اعلام کرده اند زمانی که سعی در باز کردن گوشی خود با اپل واچ داشتند، پیامی دریافت کرده اند که می گوید «نمی توان با اپل واچ ارتباط برقرار کرد» یا اصلا قادر به تنظیم این ویژگی نیستند.

کاربرانی که iPhone 13s خریداری کرده اند، در روزهای اخیر گزارش دادند که به نظر میرسد این اشکال فقط روی جدیدترین گوشی اپل تاثیر گذاشته است. برخی دیگر بر این باورند که این ویژگی در مدل های قدیمی مانند iPhone X ،iPhone XS ،iPhone XR ،iPhone 11 Pro Max و iPhone 12 Pro Max خوب کار می‌کند.

لازم به ذکر است که فقط iPhone X و نسخه های بعدی گوشی های اپل می توانند از این ویژگی با ساعت Apple Watch Serise 3 و نسخه های بالاتر استفاده کنند.

 متاسفانه برای کاربران آیفون 13 که این وِیژگی را دوست دارند، اپل راه حل سریع ندارد. و این فقط گزارشی است که به کاربران اطلاع دهد: مشکل از گوشی تلفن شما نیست و احتیاجی به تعمیر آن ندارید.

برخی از کاربران گزارش کردند که تنظیم مجدد کامل گوشی و اپل واچ مشکل را برطرف کرده است، اما به نظر می رسد که مشکلات زیادی را باید پشت سر گذاشت تا بتوان قفل گوشی آیفون را با ساعت اپل واچ باز کنید.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.