آیفون 13 مجهز به فناوری ارتباطی ماهواره ای است؟

admin دوشنبه 8 شهریور 1400 - 17:31
آیفون 13 مجهز به فناوری ارتباطی ماهواره ای است؟
با اینکه تنها چند روز تا ماه سپتامبر و زمان رونمایی آیفون 13 باقی مانده است اخبار جدیدی مبنی بر امکان بکارگیری فناوری ارتباطی ماهواره ای در سری آیفون 13 منتشر شده است.

آیفون 13 مجهز به فناوری ارتباطی ماهواره ای است؟

تقریبا 2 هفته تا رونمایی آیفون های جدید اپل فاصله داریم اما طبق معمول شایعات حتی تا ساعاتی پیش از پرده برداری محصولات منتشر می شوند.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط تحلیل گر چینی محصولات شرکت اپل آقای مینگ چی کو، اعلام شده است امکان ارسال پیامک و ایجاد تماس در صورت در دسترس نبودن فناوری های 4G و 5G در سری آیفون 13 وجود دارد.

بعلاوه رسانه مک رومرز نیز درباره گوشی های جدید اپل اعلام کرده است سری آیفون 13 همراه یک سخت افزار جدید با امکان اتصال به ماهواره ها در بازار عرضه خواهد شد.

این امکان در حال حاضر تنها از طریق چیپ های مدل X60 شرکت کوالکام امکان پذیر بوده و به دستگاه استفاده کننده از آن قدرت ایجاد ارتباطات ماهواره ای را می دهد. البته استفاده از این قابلیت نیازمند یک نرم افزار برنامه ریزی شده است.

طبق یادداشت آقای مینگ به نظر می رسد اپل برای ایجاد ارتباطات ماهواره ای در آیفون 13 با شرکت Globalstar از آنجایی که هردو این شرکت ها با کمپانی کوالکام همکاری می کنند بنابراین همکاری اپل با گلوبال استار امری دور از انتظار نیست.
استفاده از فناوری های ماهواره ای باعث می شود تا کاربران برای ایجاد ارتباط با یکدیگر دیگر نیازی به پرداخت قبض های اپراتور نباشند و بتوانند بصورت رایگان کارهای خود را انجام دهند.

البته هنوز مشخص نیست فناوری مورد بحث در چه کشورهایی در دسترس قرار گیرد. هم چنین گفته می شود ممکن است استفاده از فناوری ارتباطی ماهواره ای تنها به برنامه هایی همچون آی مسیج و فیس تایم محدود شود.

شرکت اپل درباره استفاده از فناوری ارتباطی ماهواره ای در محصولات خود برنامه های ویژه ای دارد و ما بزودی آنها در اختیار شما قرار می دهیم.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.