سامسونگ برای خداحافظی از اندروید آماده می شود؟

admin شنبه 4 دی 1400 - 20:00
سامسونگ برای خداحافظی از اندروید آماده می شود؟

فیوشا جایگزین اندروید در محصولات سامسونگ

چندین سال دیگر گوشی های سامسونگ احتمالا دیگر با سیستم عامل اندروید روانه بازار نخواهند شد و اندروید جای خودش را به سیستم عامل تازه نفس دیگری به نام فیوشا می دهد که گوگل سال هاست مشغول توسعه اش است. طبق گزارشی جدید، سامسونگ می خواهد در سال های آینده اندروید را ترک کرده و برای محصولاتش به سراغ فیوشا برود.

اندروید محبوب ترین سیستم عامل جهان است، بنابراین سامسونگ نمی تواند به یکباره آن را کنار بگذارد و به سراغ سیستم عامل دیگری برود. به گفته یکی از منابع با حساب توییتری «dohyun854»، چندین سال طول می کشد تا سامسونگ، فیوشا را جایگزین اندروید کند. 

فیوشا با وجودی که چندین سال است در دست توسعه قرار دارد، هنوز شاهد استفاده چندانی از آن نیستیم. علاوه بر این، سامسونگ از اندروید به همراه پوسته اختصاصی اش بهره می برد که در طول سال ها نام های متفاوت زیادی داشته و جدیدترین آن One UI نام دارد. با این حال نمی دانیم کره ای ها به چه صورتی از سیستم عامل متن باز فیوشا استفاده می کنند. 

اگر اطلاعات اخیر صحت داشته باشد، سامسونگ برای چنین تغییری تنها نیست و گوگل پشت این برنامه است. در حقیقت این غول جست و جوی اینترنتی می خواهد در آینده فیوشا را جایگزین کند؛ سیستم عاملی که از پایه و کد جدید Zircon و نه کرنل لینوکس توسعه یافته است. 

گوگل سیستم عامل فیوشا را برای محصولات مختلفی توسعه می دهد؛ از گوشی های هوشمند گرفته تا پوشیدنی ها، تبلت ها، کامپیوترها و اینترنت اشیاء. در حال حاضر فیوشا به صورت آزمایشی توسط نست هاپ قابل استفاده است

اگر گوگل واقعا چنین برنامه ای را دنبال کند، سامسونگ تنها شرکتی نخواهد بود که اندروید را کنار می گذارد و تمام شرکت های اندرویدی در چنین مسیری گام برمی دارند. اگر چنین آینده ای در انتظار سیستم عامل گوگل باشد، همچنان باید چندین سال صبر کنیم. با تجه به محبوبیت بالای اندروید، گوگل باید استراتژی محتاطانه ای را در پیش بگیرد. 

ارسال نظر
به انگلیسی وارد شود
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.