مایکروسافت یکی از مشکلات استفاده از چند مانیتور در ویندوز 10 را رفع میکند

admin شنبه 11 اردیبهشت 1400 - 11:31
مایکروسافت یکی از مشکلات استفاده از چند مانیتور در ویندوز 10 را رفع میکند
یکی از مشکلات ویندوز 10 در استفاده از چند مانیتور این است که وقتی کامپیوتر از حالت اسلیپ خارج میشود، ممکن است آیکون های دسکتاپ از نو مرتب شده باشند. مایکروسافت این مشکل را در آینده حل میکند.

رفع مشکل Rapid HPD ویندوز 10 در چند مانیتور

اگر کاربر ویندوز هستید و از چند مانیتور استفاده میکنید، احتمالا با یکی از باگ های سیستم عامل محبوب مایکروسافت که باعث میشودپس از بیدار کردن کامپیوتر از حالت اسلیپ آیکون اپلیکیشن ها به شکل تصادفی مرتب شود، مواجه شده اید. سال ها است که کاربران توانسته اند راهکارهایی برای جلوگیری از این مشکل پیدا کنند؛ اما به نظر میرسد ردموندی ها سرانجام تصمیم گرفته اند مشکل را با انتشار به روزرسانی رفع کنند.

به گزارش ورج، میشل شیونگ، مدیر برنامه تیم گرافیک مایکروسافت، توضیح میدهد؛ «اصطلاحی فنی که برای اشاره به این مشکل استفاده میکنیم، Rapid Hot Plug Detect یا Rapid HPD است. این نوع رفتار، سیستم هایی که از طریق درگاه دیسپلی پورت به چند مانیتور متصل هستند متاثر میکند و در نتیجه، بازآرایی ناخواسته دسکتاپ رخ میدهد.»

اگر مشغول استفاده از لپ تاپ با صفحه نمایش ثانویه هستید، Rapid HPD برای شما دردسرساز میشود. در چنین شرایطی وقتی مانیتور اضافه وارد حالت اسلیپ میشود، ویندوز فکر میکند مانیتور از سیستم جدا شده است. به همین دلیل ویندوز تمامی اپلیکیشن های صفحه نمایش ثانویه را به صفحه نمایش اصلی منتقل میکند و مجبور میشوید تمام آیکون ها را به صورت دستی دوباره وارد صفحه نمایش ثانویه کنید. اگر به صورت روزانه با این مشکل مواجه شوید، قطعا روی تجربه کاربری شما از ویندوز 10 اثر منفی محسوسی میگذارد.

مایکروسافت از مدتی پیش تلاش کرده است راهکاری برای جلوگیری از بروز Rapid HPD در اپلیکیشن های ویندوز پیدا کند. فایل برطرف کننده این مشکل در به روزرسانی بزرگی که مایکروسافت در ماه های آینده برای ویندوز 10 منتشر میکند در دسترس قرار میگیرد.

کاربران اینسایدر در حال حاضر میتواننددر بیلد 21287 و نسخه های بعدی به قابلیت جدید دسترسی پیدا کنند. انتظار میرود به روزرسانی مورد انتظار ویندوز 10 در ماه اکتبر 2021 (مهر و آبان 1400) منتشر شود. اگر نمیتوانید تا آن زمان صبر کنید، نسخه اینسایدر در دسترس شما است.

ارسال نظر
به انگلیسی وارد شود
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.