عرضه اولین نمایشگر OLED شفاف پاناسونیک با پنل های 55 اینچی ساخت LG

admin دوشنبه 3 آذر 1399 - 16:33
عرضه اولین نمایشگر OLED شفاف پاناسونیک با پنل های 55 اینچی ساخت LG
پاناسونیک اولین نمایشگر OLED شفاف خود را با استفاده از پنل های 55 اینچی ساخت کمپانی LG Display به بازارهای تجاری عرضه کرده است.

اولین نمایشگر OLED شفاف پاناسونیک با پنل های 55 اینچی ساخت LG

پاناسونیک به تازگی اولین خط تولید نمایشگر OLED شفاف خود را راه اندازی کرده است که اولین بار در نمایشگاه CIIE 2019 رونمایی شد. این خط تولید شامل نمایشگرهای OLED شفاف TP-55ZT110 و TP-55ZT100 است که پنل 55 اینچی آنها توسط LG ساخته شده است.

هر دو نمایشگر از یک پنل 55 اینچی با وضوح FHD و 1080x1920 پیکسل هستند و تنها 1.75 کیلوگرم وزن دارند که تفاوت اصلی آنها در کاهش نور است. پنل های ساخت LG Display با دامنه عملکرد 0 تا 40 درجه سانتیگراد است. پنل پشتی TP-55ZT110 یک واحد کم نور را ارایه میدهد که به طور معمول توسط پاناسونیک ساخته شده است تا "حالت سیاه" را برای نمایشگر ارایه دهد.

این واحد کم نور با کاهش شفافیت تلویزیون باعث افزایش کیفیت تصویر نمایش داده شده روی صفحه میشود. به عبارت دیگر، TP-55ZT110 میتواند به عنوان یک نمایشگر معماری و همچنین به عنوان یک صفحه نمایش شفاف مورد استفاده قرار گیرد. طبق گزارش ITHome، هر دو مدل در دسامبر سال 2020 در بازارهای آسیا-اقیانوسیه و ژاپن به فروش میرسند.

LG Display یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و تامین کنندگان صفحه نمایش، صفحه نمایش کریستال سایر فیلم های ترانزیستور نازک (یا TFT LCD)، دیودهای ارایه دهنده نور آلی (OLED) و نمایشگر های دیگر است. در حال حاضر، پنل های OLED بهترین فناوری نمایشگر هستند که برای تلویزیون های شفاف مورد استفاده قرار میگیرند. زیرا به نور پس زمینه احتیاج ندارند و میتوانند به تنهایی نور منتشر کنند.
LG Display در حال حاضر در حال تامین پنل های مورد نیاز پاناسونیک در زمینه تجاری فناوری است و به نظر نمیرسد به همین زودی شاهد این نمایشگرها در بازارهای مصرف عادی باشیم.
ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.