تحریم گوگل، فیسبوک و توییتر توسط دولت روسیه به دلیل سانسور محتوا

admin یکشنبه 7 دی 1399 - 13:11
تحریم گوگل، فیسبوک و توییتر توسط دولت روسیه به دلیل سانسور محتوا
روسیه قصد دارد پلتفرم های گوگل، فیسبوک، توییتر و یوتیوب را به دلیل سانسور محتواهای منتشر شده توسط مردم این کشور، تحریم کند.

تحریم گوگل، فیسبوک و توییتر توسط دولت روسیه به دلیل سانسور محتوا

غول های اینترنتی هرگز از بحث و جدال دور نمانده اند. به عنوان مثال، Google اخیرا اقداماتی توطئه آمیز برای مقابله با قوانین سخت گیرانه اتحادیه اروپا انجام داده است. اکنون، به نظر میرسد روسیه رد فعالیت های مشکوک غول های فناوری ایالات متحده مانند Youtube ،Twitter و Facebook را گرفته است.

این خبر اولین بار توسط فایننشال اکسپرس گزارش شد، بر اساس این خبر پارلمان روسیه قوانینی را علیه غول های فناوری ایالات متحده تدوین کرده است که در صورت مقصر شناخته شدن این پلتفرم ها در سانسور محتوای انتشار یافته از سمت مردم روسیه، قانون گذاری این سیستم عامل ها و رسانه های اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر و یوتیوب را مسدود میکنند. با این قانون، مجلس در حال برنامه ریزی برای محدود کردن شرکت هایی است که اخیرا قوانین را دور زده اند.

گفته میشود دلیل این قانون، افزایش شکایت از این شرکت هاست. در حقیقت، سانسور محتو باعث شده است که رسانه های روسی نیز در امان نمانند. این حرکت همچنین در حالی صورت میگیرد که سایر کشورها مانند انگلیس قوانینی را برای کنترل فعالیت این شرکت ها در نظر میگیرند.

گفته میشود، این قانون قبلا توسط مجلس عوام پارلمان این کشور (دومای دولتی) تصویب شده است. در بیانیه پارلمان این کشور آمده است که مقامات مربوطه در صورت محدود کردن اطلاعات بر اساس زبان / ملیت، از مجازات و تحریم هیچ شرکتی دریغ نخواهند کرد.

برای تحریم هر پلتفرمی، توافق هر دو مجمع تصمیم گیری روسیه یعنی شورای فدراسیون و دومای ایالتی نیاز است. یعنی برای تبدیل هر طرحی به قانون، نیاز به تصویب دو مجلس و موافقت رئیس جمهور است. از این رو، قانون فوق الذکر اکنون برای تصویب در شورای فدراسیون ارائه خواهد شد.

و طبق گزارش ها، این موارد فقط برای تشریفات است و دولت روسیه قبلا از Ante در مبارزه با افراط گرایی آنلاین بالاتر رفته است. در میان نام های پلتفرم های مطرح شده نام توییتر هم دیده میشود که اخیرا از DPC ایرلند 547000 دلار جریمه نقدی دریافت کرده است.

با این حال، گوگل و فیسبوک در کشور مبدا خود، ایالات متحده، با مشکلات ضد اعتماد روبرو هستند. به هر حال، دومای دولتی میگوید سایر وب سایت هایی که چنین اقدامات ناعادلانه ای را انجام میدهند نیز تحریم خواهند شد. باید منتظر بمانیم تا ببینیم این وضعیت چگونه رقم میخورد.
ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.