شبیه سازی اپلیکیشن های X64 روی ویندوز مبتنی بر ARM

admin شنبه 22 آذر 1399 - 16:14
شبیه سازی اپلیکیشن های X64 روی ویندوز مبتنی بر ARM

شبیه سازی اپلیکیشن های X64 روی ویندوز مبتنی بر ARM

این طور که به نظر میرسد در بروزرسانی جدید مایکزوسافت، امکان شبیه سازی اپلیکیشن روی ویندوز مبتنی بر ARM فراهم شده است.

کامپیوترهای شخصی مجهز به ویندوز 10 مبتنی بر ARM نظیر سرفیس پرو ایکس، تاکنون محدود به اجرای اپلیکیشن های غیرمحلی با کد 32 بیتی بوده اند. این موضوع با توجه به وجود اپلیکیشن هایی که تنها دارای کد 64 بیتی هستند و بیشتر با فناوری های جدید سازگاری دارند، آزاردهنده است. با این حال به نظر میرسد که مایکروسافت این محدودیت را از بین برده است. این کمپانی بزرگ برای نخستین بار، شبیه سازی X64 را روی دستگاه های ARM64 امکان پذیر کرده است. این قابلیت به کاربر اجازه میدهد تا انواع و اقسام اپلیکیشن های X64 از جمله بازی های مختلف نظیر Rocket League و نسخه محلی 64 بیتی برنامه هایی نظیر Chrome را به اجرا درآورد.

این به روزرسانی همچنین امکان استفاده از ایموجی های جدید، جابجایی نرم تر پنجره ها و بهبودهای دیگری را در اختیار کاربران قرار میدهد.

ناگفته نماند که طبق هشدارهای مایکروسافت، برخی اپلیکیشن های X64 شاید هنوز هم قابل اجرا نباشند. برای اجرای برنامه های 64 بیتی روی ویندوز مبتنی بر ARM بهتر است جدیدترین درایورهای گرافیکی و پکیج redistributable پیش نمایشی را نصب کنید تا بدین وسیله، امکان اجرای اپلیکیشن های 64 بیتی ARM و C++ به طور همزمان میسر شود. البته به یاد داشته باشید که این پیش نمایش ویندوز 10 را روی یک ماشین مهم نصب نکنید، چرا که هنوز در مراحل اولیه به سر میبرد.

شبیه سازی اپلیکیشن های x64 در زمان بحرانی و مهمی توسط کمپانی مایکروسافت عرضه شده است. اپل به تازگی از نخستین مک های مبتنی بر سیلیکون ARM رونمایی کرده و اپلیکیشن های 64 بیتی غیرمحلی را به راحتی روی مک های جدید به اجرا درآورده است. این یک مزیت مهم برای افرادی به حساب می آید که خواهان استفاده از کارایی ARM بدون محروم ماندن از اپلیکیشن های 64 بیتی هستند. مدت زیادی تا سازگاری کامل شبیه سازی x64 برای اجرای عمومی روی ویندوز 10 باقی نمانده است. با این حال بروزرسانی جدید یک نقطه عطف برای کاربران ویندوز مبتنی بر ARM محسوب میشود و به آن ها اجازه میدهد تا با کارایی کمتر از حد ایده آل، برخی برنامه های 64 بیتی را روی ماشین خود به اجرا درآورند.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.