SK Hynix اولین حافظه‌ SSD با رابط PCIe نسل ۴ را ارائه می‌ دهد

admin چهارشنبه 15 دی 1400 - 20:08
SK Hynix اولین حافظه‌ SSD با رابط PCIe نسل ۴ را ارائه می‌ دهد
SK Hynix در 2022 CES اعلام کرد که در حال توسعه ی اولین حافظه ی SSD خود را با رابط 4.0 PCIe است و به زودی آن را عرضه می کند. 

SK Hynix اولین حافظه‌ SSD با رابط PCIe نسل ۴ را ارائه می‌ دهد

طبق برنامه قرار است حافظه های Gold P31 و سری Gold S31 به همراه حافظه ی جدید پلاتینوم P41 اوایل سال جاری وارد بازار شوند. این SSD جدید که در سه ظرفیت 500 گیگابایت، یک و دو ترابایت عرضه خواهد شد.  بهبود عملکرد سیستم های خانگی برای گیمرها و تولید کننده های محتوا را هدف اصلی خود می داند. 

SK Hynix با اختیار داشتن عنوان یکی از بزرگترین سازندگان حافظه، دیروز، عنوان کرد که قصد دارد جدیدترین حافظه ی SSD مبتنی بر رابط PCIe NVMe نسل چهارم خود را با نام Platinum P41 عرضه کند؛ البته بد نیست بدانید که نام Platinum، مختص سری پرچم داران SK Hynix است. 

پلاتینوم P41 که در سه ماه اول 2022 وارد بازار رقابت خواهد شد، یکی از بهترین نمونه های حافظه ی SSD مبتنی بر رابط PCle نسل چهار است؛ همچنین این SSD از حداکثر سرعت خواندن ترتیبی 7.000 MB/s و حداکثر سرعت نوشتن ترتیبی 6,500 MB.s بهره می برد. دوام این حافظه نیز تا سقف 1200 ترابایت اطلاعات نوشته شده خواهد بود. 

همچنین پلاتینوم P41 سرعت خواندن تصادفی 1400 هزار IOPS و سرعت نوشتن تصادفی 1300 هزار عملیات ورودی و خروجی در ثانیه را در اختیار کاربران قرار می دهدد که بیشترین سرعت بین حافظه های SSD با رابط PCle 4.0 است؛ همچنین فرم فاکتور این محصول از نوع باریک و کوچک M.2 با عرض 22 و طول 80 میلی متر است و حداکثر چهار لین PCle 4.0 را پشتیبانی می کند. 
گفتنی است که سری جدید حافظه های SSD  پرچم دار شرکت SK Hynix، قرار نیست که جای حافظه های سری Gold S31 و Gold P31 را بگیرد و در کنار این دو سری روانه ی بازار و آماده ی فروش خواهد شد. 
ارسال نظر
به انگلیسی وارد شود
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.