طراحی عجیب ماژول دوربین در پتنت جدید گوشی هوشمند هواوی

admin شنبه 12 تیر 1400 - 20:09
طراحی عجیب ماژول دوربین در پتنت جدید گوشی هوشمند هواوی
پتنت جدید هواوی به یک گوشی هوشمند با نمایشگر انعطاف پذیر اشاره می کند که طراحی عجیب ماژول دوربین در پنل پشتی آن بسیار جالب است.

طراحی عجیب ماژول دوربین در پتنت جدید گوشی هوشمند هواوی

کمپانی هواوی پتنت جدید دیگری را با نام خود ثبت کرده است که به یک گوشی هوشمند مجهز به نمایشگر انعطاف پذیر اشاره می کند. اما نکته عجیب در این پتنت، طراحی عجیب ماژول دوربین است.

تصاویر نمایشی از دستگاه جدید در وب سایت رسمی سازمان جهانی مالکیت معنوی یا همان WIPO و همین طور رسانه 91mobiles قابل دسترس هستند. این گوشی هوشمند، دارای یک نمایشگر انعطاف پذیر بزرگ است که به سمت بیرون باز شده و به شکل یک تبلت کوچک در می آید.

برآمدگی قابل توجهی در یک سمت پنل پشتی به چشم می خورد که جایگاه سیستم دوربین بوده و شامل چهار مؤلفه می شود درست در مقابل این برآمدگی، یک حفره در بدنه تعبیه شده است. بدین ترتیب زمانی که دستگاه بسته می شود، ماژول برآمده درون حفره قرار می گیرد. این استراتژی عجیب برای کاهش ضخامت گوشی پیشنهاد شده است.

پتنت جدید هواوی، پیکر بندی خاصی را برای دوربین نمایش نمیدهد. به بیان بهتر، چهار دوربین مختلف ممکن است به طور عمودی و یا به صورت مربعی (2 در 2) در برآمدگی جاسازی شوند. 

طراحی عجیب ماژول دوربین علاوه بر کاهش ضخامت، از لنزها در برابر آسیب های احتمالی حین افتادن دستگاه محافظت می کند. تاثیر این طراحی در ماندگاری صفحه هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است. پنل جلویی شامل یک طراحی معمولی بوده و یک لولا ددر قسمت وسط، وظیفه تا شدن دستگاه را بر عهده دارد. 

با توجه به برآمدگی بزرگ در پنل پشتی، احتمال می رود که پتنت فوق به جانشین گوشی Mate Xs تعلق داشته باشد، چرا که این محصول نیز دارای ماژول دوربین بزرگ و برآمده است.
ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.