پیکسل 6 گوگل تنها سه سال به‌روزرسانی اندروید دریافت خواهد کرد

admin چهارشنبه 28 مهر 1400 - 17:03
پیکسل 6 گوگل تنها سه سال به‌روزرسانی اندروید دریافت خواهد کرد

پیکسل 6 گوگل تنها سه سال به‌روزرسانی اندروید دریافت خواهد کرد

بعد از برگزاری رویداد گوگل برای معرفی پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو، برخلاف شایعات قبلی، گوگل اعلام کرد که این گوشی‌ها سه سال به‌روزرسانی اندروید و پنچ سال به‌روزرسانی امنیتی دریافت خواهند کرد.

در جریان رویداد معرفی گوشی‌های پرچم‌دار گوگل، پیکسل 6 و 6 پرو، گوگل اعلام کرد که برای اولین بار از تراشه اختصاصی خود به نام تنسور در این گوشی‌ها استفاده می‌کند.

تراشه تنسور به گوگل اجازه می‌دهد کنترل بیشتری (مشابه اپل) روی عملکرد داخلی پیکسل داشته باشد. اما متأسفانه به نظر می‌رسد گوگل تنها در همین مورد از اپل الگو گرفته باشد؛ چرا که به گزارش Verge و طبق گفته وب‌سایت پشتیبانی گوگل، این شرکت تنها تا اکتبر 2024 (مهر 1403) برای پیکسل‌های 6 به‌روزرسانی اندروید ارائه خواهد کرد:

گوشی‌های پیکسل 6 حداقل تا سه سال به‌روزرسانی سیستم‌عامل را دریافت می‌کنند. پس از این 3 سال، گوگل متعهد می‌شود که همچنان به‌روزرسانی‌های امنیتی را برای این دو گوشی ارائه کند؛ تعداد و دسته‌بندی این به‌روزرسانی‌ها به توانایی و نیاز سخت‌افزاری گوشی‌ها بستگی دارد.

گوگل در جریان رویداد معرفی پیکسل 6 و 6 پرو، اعلام کرد که این دو گوشی تا 5 سال به‌روزرسانی امنیتی دریافت خواهند کرد؛ اما داستان برای به‌روزرسانی‌های اندروید متفاوت خواهد بود.

گوگل درباره به‌روزرسانی‌های اندروید، لفظ حداقل سه سال را به کار برده است؛ اما با توجه به سابقه این شرکت، بعید به نظر می‌رسد که بعد از اکتبر 2024 (مهر 1403) به‌روزرسانی بیشتری برای سیستم‌عامل این دو گوشی عرضه کند.
ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.