آیفون SE پلاس احتمالا با نمایشگر 4.7 اینچی و پشتیبانی از شبکه 5G سال آینده از راه می رسد

admin سه شنبه 4 آبان 1400 - 20:00
آیفون SE پلاس احتمالا با نمایشگر 4.7 اینچی و پشتیبانی از شبکه 5G سال آینده از راه می رسد
مدت هاست شاهد انتشار گزارش ها درباره نسل بعدی آیفون SE هستیم و انتظار می رود سال آینده شاهد رونمایی از چنین دستگاهی باشیم. یکی از تحلیلگران بازار به نام «راس یانگ»، حالا می گوید اپل سال آینده میلادی از نسل جدید این گوشی با نام «آیفون SE پلاس» رونمایی کند.

آیفون SE پلاس احتمالا با نمایشگر 4.7 اینچی و پشتیبانی از شبکه 5G سال آینده از راه می رسد

به گفته یانگ، اپل همچنان از نمایشگر 4.7 اینچی LCD موجود در نسل کنونی آیفون SE استفاده خواهد کرد. اپل در نسل دوم آیفون SE از نمایشگر موجود برای آیفون 8 استفاده کرده بود. اطلاعات جدید در راستای گزارش قبلی مبنی بر ادامه استفاده از پنل 4.7 اینچی قرار می گیرد.

در سال 2019 یکی از تحلیلگران مطرح محصولات اپل یعنی «مینگ-چی کو» اعلام کرد اپل در حال کار روی آیفون SE 2 پلاس با نمایشگر بزرگتری برای سال 2021 است، اما چنین اتفاقی رخ نداد. پس از مدتی کو از پیش بینی اش عقب نشینی کرد و گفت کوپرتینویی ها از نمایشگر یکسان با نسل کنونی در چنین محصولی استفاده خواهند کرد.

کو همچنین ادعا کرد که نسل بعدی آیفون SE از شبکه 5G پشتیبانی کند، موضوعی که یانگ هم حالا تکرار می کند. این احتمال وجود دارد که استفاده از نام پلاس در نسل بعدی آیفون SE برای سرعت اتصال بالاتر باشد. 

اپل معمولی از کلمه «پلاس» برای نمایشگر بزرگتر استفاده می کرد و شاهد چنین موضوعی در آیفون 6 پلاس، آیفون 7 پلاس و آیفون 8 پلاس بودیم. اما اپل پس از آیفون 8 پلاس، دیگر از این نام استفاده نمی کند و جای خودش را به پرومکس داده است. اما شاید دوباره با نسل بعدی آیفون SE، شاهد استفاده از کلمه پلاس باشیم. 

اگر در نسل بعدی آیفون SE همچنان شاهد استفاده از پنل LCD با اندازه 4.7 اینچ باشیم و همچنین بتواند از شبکه 5G پشتیبانی کند، با پیشرفت چندانی روبه رو نخواهیم شد. البته انتظار داریم به تراشه A جدیدتری مجهز شود و ارزان ترین گوشی 5G اپل هم باشد.

به باور یانگ، اپل روی نسخه بزرگتر آیفون SE هم کار می کند که احتمالا در سال 2024 از راه می رسد. این دستگاه با نام آیفون SE3، از نمایشگر 5.7 تا 6.1 اینچی LCD استفاده خواهد کرد.
ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.