باگ جدید ویندوز 11 ممکن است رندر رنگ ها خراب کند

admin یکشنبه 5 دی 1400 - 20:00
باگ جدید ویندوز 11 ممکن است رندر رنگ ها خراب کند
مایکروسافت از مشکل جدید کشف شده ای در ویندوز 11 خبر داد که طبق آن برخی برنامه های ویرایش تصویر ممکن است رنگ فیلم ها یا عکس ها را به درستی نمایش ندهند.

باگ جدید ویندوز 11 ممکن است رندر رنگ ها خراب کند

طبق بولتن رسمی مشکلات شناخته شده ویندوز 11، به سبب مشکلی در برخی برنامه های ویرایش تصویر ممکن است رنگ فیلم ها یا عکس ها به درستی نمایش داده نشوند. به گزارش neowin، به نظر می رسد این مشکل در برخی نمایشگر های HDR و هنگام استفاده از برخی برنامه های ویرایش تصویر رخ می دهد و دلیل آن به برخی ناسازگاری با رندر رنگی API-های Win32 و تحت شرایطی خاص بازمی گردد و بیشتر در مورد رنگ سفید اتفاق می افتد. 

مایکروسافت درباره مشکل اخیر این گونه توضیح داد:

پس از نصب ویندوز 11، در نمایشگر های HDR خاصی ممکن است هنگام استفاده از برخی برنامه های ویرایش تصویر، رنگ ها به درستی نمایش داده نشوند.

این مشکل زمانی رخ می دهد که برخی از API-های Win32 که مسئولیت رندر رنگ ها را برعهده دارند، اطلاعات غیرمنتظره ای را پردازش یا تحت شرایطی خاص خطاهایی را ایجاد می کنند. 

مایکروسافت تایید می کند که باگ نمایش رنگ های مختلف خود ویندوز 11 نیز تحت تاثیر این مشکل قرار نمی گیرند:

همه ی برنامه های مدیریت پروفایل رنگ دچار این مشکل نمی شوند و انتظار می رود که پروفایل های رنگی موجود در صفحه تنظیمات ویندوز 11، از جمله رنگ های کنترل پنل، به درستی عمل کنند. 

با توجه به اینکه در قسمت مربوط به باگ در ستون «به روزرسانی اصلی» مایکروسافت، عبارت N/A (در دسترس نیست) نوشته شده، می توان چنین برداشت کرد که خود شرکت هم هنوز از منشا دقیق ایجاد باگ اطلاعی ندارد؛ شاید این اشکال از ابتدا وجود داشته و به تازگی گزارش شده است. 
مایکروسافت در حال حاضر برای رفع مشکل تلاش می کند و اواخر ژانویه 2022 (بهمن 1400) راه حلی برای آن ارائه خواهد کرد؛ بنابراین اگر شما از کاربران ویندوز 11 هستید و تا به حال یا این باگ برخوردی داشتید، باید تقریبا یک ماه منتظر بمانید. 

ارسال نظر
به انگلیسی وارد شود
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.