ماکت آیفون 13 ناچ کوچک این گوشی را به نمایش می گذارد

admin دوشنبه 16 فروردین 1400 - 20:01
ماکت آیفون 13 ناچ کوچک این گوشی را به نمایش می گذارد

بریدگی آیفون 13 می تواند به مقدار قابل توجهی کاهش یابد

طبق شایعات، بریدگی آیفون 13 می تواند به مقدار قابل توجهی کاهش یابد. اپل برای تحقق این امر، قصد دارد چینش اجزای ناچ را تغییر بدهد.

اگر اخبار فناوری را دنبال کرده باشید، می دانید که تاکنون شایعات متعددی از کاهش ابعاد ناچ در نسل بعدی آیفون منتشر شده است. به نقل از ایل اینسایدر، غول دنیای فناوری قصد دارد با تغییر چینش اجزای فیس آیدی و استفاده ی بهینه از فضا، به این مهم دست یابد. مانند هر سال پیش از معرفی رسمی، با استفاده از چاپگر سه بعدی ماکت هایی از خانواده آیفون 13 ساخته و رسانه ای شده است که مهر تایید دیگری بر کاهش ابعاد ناچ می زند.

وب سایت ژاپنی MacOtakara، مدعی است که این ماکت ها بر اساس آیفون 13 پرو ساخته شده و آن ها را از منابع ناشناس شرکت علی بابا تهیه کرده است. تصاویر نشان می دهد که بریدگی از نظر ابعاد کمی متفاوت و کوچک تر از برش های نسل فعلی است. گفته می شود ارتفاع بریدگی به دلیل قرارگیری بلندگو در قسمت فوقانی نمایشگر، 5/3 میلی متر کنونی به 5/35 میلی متر افزایش و عرض آن، از 34/83 میلی متر به 26/8 میلی متر کاهش می یابد.

تصور می شود چینش دوربین مادون قرمز و نورافکن در سمت چپ بلندگو به سمت میانی بریدگی تغییر کرده باشد. همچنین ممکن است دوربین سلفی از سمت راست ناچ به سمت چپ منتقل شود. هیچ تغییر عمده دیگری در طراحی فیزیکی دستگاه ساختگی مشاهده نمی شود. البته باید به این نکته اشاره کرد که مشخص نیست این ماکت تا چه اندازه به واقعیت نزدیک خواهند بود؛ زیرا این احتمال وجود دارد که به جای استفاده از طرح های رسمی، براساس شایعات درباره ی تغییرات بریدگی ساخته شده باشند.

همانطور که در ابتدا گفته شد، این نخستین بار نیست که شایعات و تصاویری با موضوع کاهش ابعاد ناچ منتشر می شود. در ماه گذشته، تصاویری از سه محافظ شیشه ای نمایشگر در ابعاد مختلف رسانه ای شد و ادعا می شد که این پنل ها برای استفاده در سری آیفون 13، در اندازه های 5/4 اینچ، 6/1 اینچ و 6/7 اینچی در نظر گرفته شده اند. نکته اصلی تصاویر این بود که بریدگی بالای صفحه بسیار کوچک تر از نسخه های فعلی به نظر می رسد.
براساس گزارش های قبلی، اپل در صدد این است که آیفون 13 پرومکس را یک لنز با گشودگی دیافراگم f/1.5 و زاویه دید عریض مجهز کند و به کمک آن، به طور بالقوه کیفیت تصاویر در محیط های کم نور را افزایش بدهد. از مشخصات دیگر می توان به رنگ ها و پوشش جدید به منظور حداقل رساندن جذب لکه، طراحی جدید سیستم دوربین عقب، نمایشگر 120 هرتز از نوع LTPO، افزایش حجم باتری و احتمال حذف درگاه لایتنینگ اشاره کرد.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.