فناوری UWB احتمالا در گوگل پیکسل 6 استفاده خواهد شد

admin دوشنبه 13 اردیبهشت 1400 - 13:45
فناوری UWB احتمالا در گوگل پیکسل 6 استفاده خواهد شد
طبق شایعات، احتمالا گوشی پرچم دار بعدی گوگل قرار است دارای فناوری UWB باشد. این فناوری پیش تر در آیفون های اپل و گوشی های پرچم دار سری گلکسی سامسونگ به کار رفته است.

فناوری UWB در گوگل پیکسل 6

طی چند وقت اخیر فناوری باند فوق وسیع (UWB) را روی شماری از گوشی های هوشمند نظیر آیفون های اپل و گلکسی های پرچم دار سامسونگ مشاهده کرده ایم. فناوری باند فوق وسیع رهگیری لوکیشن و برقراری ارتباط را به شکل دقیق تر ممکن میکند. به نظر میرسد گوگل نیز قصد دارد در ماه های آینده سراغ استفاده از این فناوری برود.

بر اساس آنچه Android Authority مینوسید، گوگل در حال آزمایش API باند فوق وسیع در اندروید 12 روی گوشی ناشناسی با کدنام (رِیوِن) است. XDA-Developers میگوید ریون، کدنام مدل بعدی سری پیکسل است که از تراشه اختصاصی گوگل استفاده میکند. در حال حاضر مشخص نیست ریون به پیکسل 6 اشاره میکند یا پیکسل 6 ایکس ال. شاید این کدنام به گوشی دیگری غیر از این دو دستگاه اختصاص داشته باشد.

همچنین فعلا نمیدانیم گوگل چه برنامه هایی برای استفاده از فناوری باند فوق وسیع در سر میپروراند. 9to5Google موفق به پیدا کردن بخشی در کد منبع اندروید 12 شده است که نشان میدهد این سیستم میتواند فاصله دو دستگاه مجهز به UWB و زاویه قرارگیری آنها نسبت به یکدیگر را تشخیص بدهد. ظاهرا قابلیت UWBدر حال حاضر صرفا به اپلیکیشن های سیستمی محدود است.

اپل و سامسونگ پیش تر ردیاب هوشمند با پشتیبانی از UWB عرضه کرده اند. محصولات اپل و سامسونگ اساسا نسخه دقیق تر ردیاب های هوشمندی هستند که شرکت تایل میسازد؛ بنابراین احتمال دارد گوگل نیز به دنبال عرضه ردیاب اختصاصی باشد. سامسونگ پیش تر در همکاری با خودروسازان، فناوری UWB را در خودرو ها نیز مورد استفاده قرار داده است.

شیائومی در سال گذشته میلادی نشان داد چگونه میتوان از UWB در وسایل هوشمند خانگی استفاده کرد. در مثال شیائومی، کاربر به راحتی گوشی را به سمت وسیله خانگی مجهز به UWB میگرفت تا با آن ارتباط برقرار کند. منوهای کنترل در داخل گوشی بسته به دستگاهی که گوشی را به سمت آن میگرفتید، به شکل فوری تغییر میکرد. گوگل وسایل هوشمند متنوعی نظیر اسپیکر، صفحه نمایش و دوربین امنیتی سری نست دارد و UWB قابلیتی کاربردی برای آنها به نظر میرسد.

ارسال نظر
به انگلیسی وارد شود
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.