احتمالا واتساپ در حال کار روی ویژگی جدیدی به نام Communities است

admin یکشنبه 16 آبان 1400 - 14:00
احتمالا واتساپ در حال کار روی ویژگی جدیدی به نام Communities است
به نظر می‌رسد واتساپ در حال کار روی ویژگی Communities است که به ادمین‌ها قدرت بیشتری برای کنترل گروه‌ها می‌دهد.

احتمالا واتساپ در حال کار روی ویژگی جدیدی به نام Communities است

به‌تازگی شواهدی منتشرشده که براساس آن، ممکن است واتساپ در حال کار کردن روی Communities باشد. ابتدا در ماه اکتبر XDA Developers متوجه چنین ویژگی شد، اما اکنون WABetaInfo نیز به یافته‌های مشابهی رسیده است.

به گزارش ورج و به نقل از WABetaInfo، به نظر می‌رسد Communities به ادمین‌ها قدرت بیشتری برای اداره گروه‌ها می‌دهد. برای مثال ادمین‌ها می‌توانند در گروه‌های خود، گروه‌های جدید دیگری ایجاد کنند؛ مشابه چنین ویژگی را در دیسکورد مشاهده می‌کنید که چگونه کانال‌های مختلف زیر یک کامیونیتی قرار گرفته‌اند.

ادمین‌ها ممکن است بتوانند از طریق لینک انجمن، کاربران جدید را دعوت کرده و سپس شروع به ارسال پیام به سایر اعضا کنند. هنوز نمی‌توان درباره اینکه چت‌های مذکور چگونه هستند دقیق صحبت کرد، اما WABetaInfo می‌گوید به نظر می‌رسد آن‌ها مانند دیگر بخش‌های واتساپ به‌ صورت اند-تو-اند رمزگذاری شده‌اند.

همچنین به نظر می‌رسد یک تغییر طراحی ظریف روی بخش جدید اعمال شده باشد که به تمایز چت‌های گروهی معمولی و Communities کمک می‌کند. همان‌طور که WABetaInfo اشاره می‌کند، آیکون‌های Communities مربع‌هایی با گوشه‌های گرد خواهند بود، قالبی که واتساپ به اشتباه آن را در ماه اکتبر فعال کرد (و سپس به سرعت غیرفعال کرد). هیچ صحبتی در مورد زمان عرضه رسمی این بخش جدید وجود ندارد.

ممکن است واتساپ با کار کردن روی ویژگی Communities قصد داشته باشد شکاف بین اپلیکیشن خود و دیگر پیام‌رسان‌ها مانند تلگرام و سیگنال را کاهش دهد. در اوایل سال جاری، سیاست حفظ حریم خصوصی جدید واتساپ باعث سردرگمی کاربران در مورد آنچه که پیام‌رسان مذکور با فیسبوک به اشتراک می‌گذارد ایجاد کرد و باعث مهاجرت گسترده به سایر اپ‌ها شد. جالب است بدانید هنگامی که ماه گذشته واتساپ همراه با کل شبکه اپ‌های فیسبوک از کار افتاد، تلگرام 70 میلیون کاربر به دست آورد.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.