آیا گلکسی A50 سامسونگ، اندروید 12 را دریافت خواهد کرد؟

admin پنجشنبه 30 اردیبهشت 1400 - 16:34
آیا گلکسی A50 سامسونگ، اندروید 12 را دریافت خواهد کرد؟

آیا گلکسی A50 سامسونگ، اندروید 12 را دریافت خواهد کرد؟

سامسونگ اعلام کرده بود گوشی های سری گلکسی A از پشتیبانی نرم افزاری سه ساله برخوردار خواهند بود و سه نسخه بعدی اندروید را دریافت میکنند؛ اما گلکسی ای 50، اندروید 12 را دریافت نخواهد کرد.

سیاست پشتیبانی سه ساله نرم افزاری برای بسیاری از دستگاه های گلکسی، برگ برنده ای برای سامسونگ محسوب شد و این روند را سایر تولیدکنندگان هم در پیش گرفتند؛ اما در این زمینه زیاد موفق نبودند. به گزارش SamMobile، برنامه عرضه آپدیت سه ساله سیستم عامل اندروید و One UI برای گوشی ها و تبلت های پرچم دار گلکسی که از سال 2019 عرضه شده اند، وعده داده شده است.

گوشی های میان رده از جمله گلکسی A52 و گلکسی A72 و نسل قبلی یعنی گلکسی A51 و گلکسی A71 واجد شرایط پشتیبانی سه ساله هستند؛ اما در مورد گوشی میان رده سال 2019، یعنی گلکسی A50 که فروش فوق العاده ای در سراسر جهان داشت، این گونه نخواهد بود. پس از معرفی رسمی اولین بتای عمومی اندروید 12، گوشی های پیکسل این نسخه را دریافت کردند و گوشی های بسیاری از شرکت ها به غیر از سامسونگ، در صف دریافت بتای اندروید 12 هستند.

طبق گزارش ها، اندروید 12 برای گلکسی ای 50 منتشر نخواهد شد. ضمانت سامسونگ برای سه سال به روزرسانی سیستم عامل تنها شامل پرچم داران سال 2019 میشود و میان رده های 2019 واجد شرایط دریافت آپدیت نرم افزاری نیستند؛ بنابراین اندروید 11 آخرین تغییر بزرگ گلکسی A50 خواهد بود.

گلکسی ای 50 فقط به روزرسانی های امنیتی را حداقل تا یک سال دیگر به صورت منظم دریافت خواهد کرد. پرچم داران جدید گلکسی در نیمه دوم سال 2021 عرضه خواهند شد و انتظار میرود نسخه One UI 3.5 نیز منتشر شود. حال باید ببینیم که سامسونگ تضمینی برای انتشار One UI 3.5 برای دارندگان گلکسی ای 50 دارد یا خیر.

ارسال نظر
به انگلیسی وارد شود
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.