شیائومی در حال توسعه ی قابلیت افزایش رم در MIUI است

admin شنبه 11 اردیبهشت 1400 - 20:00
شیائومی در حال توسعه ی قابلیت افزایش رم در MIUI است
بررسی کد منبع MIUI 12 نشان می دهد شیائومی قصد دارد قابلیت گسترش رم را به گوشی هایش اضافه کند. ویوو پیش تر این چنین قابلیتی را در X60 پرو پلاس معرفی کرده بود.

شیائومی در حال توسعه ی قابلیت افزایش رم در MIUI 

گوشی های هوشمند طی چند وقت اخیر مانور زیادی روی رم داده اند و شماری از آن ها به قابلیت های نوآورانه ای در این زمینه مجهز شده اند.

مثلا ویوو X60  پرو پلاس این امکان را به کاربر می دهد که از طریق تخصیص حافظه ی ذخیره سازی، رم دستگاه را سه گیگابایت بیشتر کند. به نظر می رسد شیائومی نیز روی قابلیت مشابهی کار می کند.

به گزارش GSMArena، افشاگری با بررسی کد منبع MIUI 12 متوجه نکته ی جالبی شده است. او می گوید شیائومی قابلیتی در کد منبع MIUI 12 قرار داده است که «گسترش حافظه» نام دارد. کارکرد این قابلیت مشابه آن چیزی است که ویوو X60 پرو پلاس انجام می دهد؛ با این تفاوت که در گوشی های شیائومی امکان افزایش صرفا یک گیگابایت رم وجود دارد. البته برای فعالسازی گزینه ی مربوط به قابلیت گسترش حافظه، باید کارهایی در گوشی انجام بدهید.

امیدواریم قابلیت گسترش حافظه در انحصار گوشی های رده بالای شیائومی نباشد؛ چون افزایش رم بیشتر به درد گوشی های قدیمی که رم کمی دارند می خورد.
ایده ی اصلی گسترش حافظه، بهبود قابلیت مولتی تسکینگ و باز نگه داشتن تعداد بیشتری از اپلیکیشن ها در پس زمینه است.

ارسال نظر
به انگلیسی وارد شود
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.